SMUTEČNÍ KVĚTINY


SMUTEČNÍ KVĚTINY

Potřebujete vybrat smuteční květiny, ovšem neznáte pravidla a rádi byste si nechali pomoci? Důležité jsou především barvy a druhy květin. Doporučují se především tlumené barvy, temně červené, modré, hnědé či fialové. Pokud se volí bílé květy, často se jedná o lilie, pokládají se především mladým lidem. Důležité je, aby smuteční kytice měla sudý počet květin.

Samozřejmě můžete volit mezi květinou jako takovou, nebo si můžete nechat vyrobit také smuteční věnce – ty dají velkou práci, a tedy se to projeví také na ceně. Věnec by se měl opatřit stuhou, na které bude napsáno, od koho je, ať už je to člen rodiny, významná osobnost atp. Co se týká květin, často se do vazby přidávají růže, asparagus, ruscus, robelino, arálie či podobné druhy, které se zdobí černou stuhou. Samozřejmě si můžete vybrat různé barvy růží, a vybrat si počet – často se jedná o deset květin, o sudý počet.

Dnes se často používají také gerbery či minigerbery, a také chryzantémy. Je samozřejmě důležité vybírat květiny podle různých faktorů. Základem je rozhodnout se dle způsobů použití, jaké bude umístění smutečního aranžmá – tedy jestli se jedná o položení na rakev či o umístění vazby do stojanu či jiný způsob. Existují také vypichované smuteční kytice, které se často umisťují před rakev či přímo na ni. Tyto typy bývají nejčastěji ve tvaru slzy či kruhu.

Správná volba barev i stuh

Všechno záleží na správném výběru, mělo by se volit také dle věku a pohlaví zesnulé osoby. Pro muže se většinou používají tmavší barvy či výraznější odstíny, a pro ženy se pak hodí lehce světlejší odstíny. Samozřejmě lze také barvy nejrůzněji kombinovat, a kytice můžeme dozdobit vkusnými přízdobami, a výjimkou nejsou ani smuteční stuhy.

© 2017 Online květiny Jana. Powered by LaFlora.com.