Význam druhů květin

ŘEKNĚTE TO KVĚTINOU

 

Nemusí to být vždy slova, kterými vyjádříte své pocity či záměry, pokud byste chtěli být originální, určitě můžete vyzkoušet květomluvu, která skrývá romantické kouzlo. Květomluva měla dříve svůj význam právě v tom, že milenci neměli tolik příležitostí a možností jako dnes, nemohli se vždy volně scházet, protože společenská situace to nedovolila – právě z toho důvodu mohli promluvit květinou, a tato symbolika se zachovala dodnes.

Každý druh květiny má svůj význam, stejně jako styl jejího naaranžování. Může se to zdát jako maličkost, ale sklopené květy říkají něco zcela jiného než ty vzpřímené.

 

JAKÝ VÝZNAM MÁ....

 

Jaký je tedy význam druhů květin, abyste vybrali vždy opravdu správně?

 

Fialka je oblíbená a rozšířená květina, kterou můžete vyjádřit svou lásku k obdarované osobě. Druhů je více něž pět set, ovšem některé z nich jsou těmi nejoblíbenějšími. Modrá fialka pak znamená prosbu o vyslyšení lásky, žlutá slib věrnosti a bílou vyjádříte zármutek.

 

Gerbera je nádhernou květinou oplývající jednoduchostí, ale vyjádříte pomocí ní upřímnost.

 

Růže jsou velmi oblíbenou květinou, snad není žena, která by růže neměla ráda. Symbolika této květiny patří až do antiky, kde symbolizovala pomíjivost života pro své rychlé vadnutí. V antických bájích bychom našli růži popsanou jako pozůstatek ranních červánků. Naopak Germáni spojovali růže i se smrtí, zasazovaly se na hrobech i obětních místech. Dnes se ovšem růže spojuje s láskou, a říká se, že tak jako láska pomalu rozkvétá, rodí se i růže z poupěte. Právě u růží ovšem záleží také na barvě, se kterou se mění její význam. Bílou růží dáváte najevo čistotu a čisté svědomí, žlutá růže se dnes vykládá jako projev žárlivosti, ovšem mohou vyjádřit také přátelskou lásku mezi ženami či přání štěstí. Oranžovou růží dáte najevo touhu, rudou pak samozřejmě lásku a náklonnost. Pokud darujete velkou kytici červených či rudých růží, vyjádříte díky.

 

Tulipán pochází původně z Číny, ačkoli se dnes nejvíce spojuje s Nizozemím. Můžete jím vyjádřit lásku, pokud vyberete červenou barvu květu.

 

Frézie pocházejí z jižní Afriky, mají nádherně jemné lístky, krásné barvy, a představují nevinnost a ohleduplnost.

© 2017 Online květiny Jana. Powered by LaFlora.com.