Květinová poradna

 

Když darujete květinu, vyjadřujete tím lásku, obdiv i úctu. Jenže jak vybrat tu nejvhodnější?  Proto jsem pro vás připravili několik zajimavých tipů.

 

Proč kytice? 

Je to snadný, efektní a dostupný způsob, jak vyjádřit různé pocity - lásku, sounáležitost nebo smutek. Lze pomocí ní poděkovat, oslonit, upoutat pozornost, nikoho neuráží a každého potěší.


Jak květiny darovat? 

Na vhodném výběru a způsobu předání závisí váš úspěch, kytici byste měli pečlivě vybírat pro konkrétní osobu a odpovídající příležitost. Jinou kytici přinesete mamince do porodnice a jinou si dovolíte předat zralému muži k životnímu jubileu. Kytici předáváte většinou hned na začátku setkání, při příchodu na schůzku pod širým nebem, do místnosti či restaurace. Nezapomínejte přitom na přímý pohled do očí. Vždy také nejprve odstraňte balící papír. 


Jak květiny přijímat? 

Nejen darování kytice, ale i její přijetí je velkým uměním. Podruhé se vám nebude chtít darovat kytici někomu, kdo ji po předání jen tak odloží bez vody do kouta. Správně by ji obdarovaný měl hned po převzetí vložit rychle do vázy s vodou, dává tím najevo, že mu udělala radost a že si jí váží. Zároveň tím také květině prodlouží trvanlivost, protože každá minuta bez vody jí nemilosrdně ubírá na svěžesti.

© 2017 Online květiny Jana. Powered by LaFlora.com.