RŮŽE


KRÁSNÉ RŮŽE, KTERÝMI OSLNÍTE

Rádi byste darovali nádhernou kytici, kterou byste udělali radost své manželce, přítelkyni, mamince či kamarádce? Růže jsou jedny z nejoblíbenějších květin, které mají i svou symboliku a můžete jimi tak mnohé říct skrze nádherné barvy. Kromě květiny k narozeninám v této podobě, jsou růže skvělé také na svatbu, protože mají opravdu slavnostní vzhled a skvěle se barevně kombinují nejen s dalšími růžemi, ale také s přízdobami.

Vyjádřete své pocity květomluvou, protože kromě toho, že je to originální, je to také velmi romantický krok.

Je velmi známé, že červená nebo rudá barva znamená lásku a vášeň, ale co ty ostatní? Například bílou růží naznačujete nevinnost a čistotu, věrnost a opravdovou hlubokou lásku k druhé osobě. Dalším možným výkladem bílé růže je také symbol pravdy a úcty. Nádherné jsou i žluté růže, kterými můžete vyjádřit platonickou lásku, ovšem také lásku přátelskou, radost, štěstí a přání brzkého uzdravení. Žlutou lze ovšem vyložit také jako symbol žárlivosti. Často dostávají ženy růžové růže, které také znamenají lásku, ovšem spíše tu romantickou a jemnou. Muž darující růžové růže často vyjadřuje svůj obdiv k ženě a poukazují na jeho vytříbený vkus i eleganci. Tmavšími odstíny růžové lze vyjádřit poděkování.

Existují také méně tradiční barvy, kdy například oblíbené fialové růžičky znamenají pokoru, modré pak věrnost. Pokud jste někdy potkali zelené růže, které jsou opravdu originální, právě těmi můžete vyjádřit naději.

Vybírejte ty nejkrásnější

Pokud byste chtěli něco speciálního, můžete zkusit například žíhané či zdobené růže, které se dnes často dělají se třpytkami, umělým sněhem, čokoládovými ozdobami na lístcích nebo vyzkoušet místo kytice například krabičku plnou růží, ať už ve tvaru kruhu či srdce. Buďte originální a potěšte svou blízkou milovanou osobu.

© 2017 Online květiny Jana. Powered by LaFlora.com.